Šest medalja za Karate savez BiH na Balkanskom prvenstvu u Istanbulu
Sport

Na 20. Balkanskom prvenstvu za seniore koje se održava u Istanbulu, Turska od 24-25.03.2018 godine, članica Univerzitetskog karate kluba „Bosna“ Sarajevo i reprezentativka Bosne i Hercegovine, Mirnesa Bektaš je osvojila treće mjesto u kategoriji borbe seniorke +68 kg, te tako još jednom dokazala svoj kvalitet.

Prva protivnica je bila reprezentativka Kosova prema kojoj su se sudije navijačke odnosile i završilo rezultatom 1:1 te na kraju u korist reprezentativke Kosova, koja se plasirala u finale te tako omogućila našoj Mirnesi borbe za medalju.

Pobjedom nad reprezentativkom Srbije rezultatom 2:1 i reprezentativkom Hrvatske, Mirnesa je došla do bronzane medalje.

Prvog dana takmičenja bh. reprezentacija je osvojila srebrnu medalju Edin Sarić +84kg/KK Champion-Ilidža, bronzanu medalja – Mirnesa Bektaš +68kg/UKK Bosna Sarajevo, bronzanu medalju Meris Muhović -84 kg/KK Champion-Ilidža te bronzanu medalju – Mensur Đozić -75kg/KK Orkka-Lukavac.

Prema izjavi trenera dr. Seada Ćupine, nakon osvajanja titule prvaka Evrope i trećeg mjesta na Svjetskoj Premier Ligi u Rotterdamu, za Mirnesu su ovo bili pripremni mečevi za nastup koji je očekuje na Svjetskoj Premier Ligi Rabat-Maroko koja se održava od 05-09.04.2018 godine.

U nedjelju su u programu bili ekipni mečevi u kojima je Mirnesa nastupila kao kapiten ekipe reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Karate savez BiH je osvojio dvije medalje i to srebrnu medalju – Seniorska muška reprezentacija/borbe te bronzana medalja – Soldo Anđela -55kg/SKK Neretva-Mostar

Pored Mirnese, u subotu su nastupale Tahirović Amina u katama koja je zabilježila pobjedu na reprezentativkom Slovenije rezultatom 5:0, a onda zaustavljena od reprezentativke Srbije i Topić Medina u kategoriji borbe seniorke -61 kg koja je u prvom kolu zaustavljena od reprezentativke Srbije odlukom sudija.

Iz UKK Bosna navode da su ponosni na naše djevojke koje su prvi put nastupale za seniorsku reprezentaciju.