Sport

Na veoma zahtjevnom takmičenju, Otvorenom prvenstvu Republike Srpske na Jahorini, jučer je održano takmičenje u veleslalomu.

Takmičenje je održano na stazi Ogorjelica 2, a članica Ski kluba Karaula iz Travnika, Naida Kahrić, osvojila je prvo mjesto u kategoriji djevojčica do 10 godina.

Ria Bevrnja je osvojila peto mjesto u kategoriji djevojčica do 12 godina, a Rijad Bevrnja osmo mjesto u kategoriji dječaka do 12 godina.

Djevojčice su bile uspješne i u kategoriji uzrasta do 14 godina, te su Adna Bevrnja, Erna Ramić i Samra Langić osvojile 5., 6. i 7. mjesto.

U kategoriji dječaka do 8 godina, Orhan Pašalić je zauzeo 6. mjesto.

Otvoreno prvenstvo Republike Srpske u alpskom skijanju posljednje je takmičenje u ovoj sezoni u kalendaru takmičenja Kupa BiH u alpskom skijanju i otvorenog je tipa.

Radi se o najmasovnijem takmičenju u svim skijaškim disciplinama koje se održava u Bosni i Hercegovini, s obzirom na to da na njemu tradicionalno učestvuju svi takmičari registrovani u BiH, ali i takmičari iz zemalja okruženja.

Organizator takmičenja bio je Smučarski savez Srpske.