Sport

Juniorski sastav Nogometnog kluba Travnik probudio je uspavane ljubitelje nogometa u našem gradu i za kratko vrijeme osigurao sasvim solidnu popunjenost tribina stadiona Pirota, što je najbolji dokaz da travnički ljubitelji nogometa prepoznaju i cijene nečiji rad i zalaganje.

U okviru play-offa za juniorsku Premijer ligu Bosne i Hercegovine mladi Travničani su jučer na stadionu “Pirota” savladali svoje vršnjake iz Krajine iz Cazina rezultatom 4:2.

Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 2:2, a golove za Travnik su postizali Kadrić i Baltić Š., a u drugom poluvremenu na scenu stupa najbolji strijelac juniora Berin Čatić i sa svoja dva gola donosi pobjedu Travniku.

Revanš se igra u srijedu u Cazinu.

Jako teška utakmica je iza nas sa psihološkog aspekta. Otvorili smo je jako dobro, kako smo se i dogovorili, međutim desio se neshvatljiv pad i primamo dva gola do kraja prvog dijela. U drugom poluvremenu smo se dogovorili da izađemo visoko i pokušamo dati gol da u revanš idemo sa kakvom-takvom prednošću. Na kraju smo zaslužili pobjedu, ali još ništa nije gotovo jer nas očekuje drugo poluvrijeme u Cazinu. Nadam se da ćemo uspjeti obezbjediti plasman u 1/2 finale” izjavio je trener juniora Senad Bajrić.